TELEMELE

W dniu 10 maja 2017 roku w Sali widowiskowej MOK w Józefowie odbyła się szósta premiera widowiska, przygotowanego przez Zofię Werner z zespołem teatralnym UTW Józefów „Impuls”, oraz grupę taneczną „Rytmomania” pod kierunkiem Barbary Siemińskiej.

Przedstawienie było zatytułowane „TELEMELE” i w czterech odsłonach pokazało, jaką rolę spełnia telewizja, szczególnie seriale, programy rozrywkowe, spotkania z niezwykłymi postaciami, w życiu zwykłych ludzi.

Na scenie pojawili się bohaterowie serialu „M jak miłość”, „Wspaniałego stulecia”, show „Mam talent”. Swoje poglądy na temat relacji między człowiekiem, a światem wyraził ks.  Tischner.

Aktorów, znakomicie dobranych do poszczególnych ról, publiczność nagradzała gromkimi brawami. Kwestie przez nich wygłaszane wzbudzały salwy śmiechu, jak na humoreskę przystało.

Zespól taneczny zachwycał brawurowo wykonanymi tańcami góralskimi oraz orientalnymi.

Swoje umiejętności zademonstrowały uczestniczki show „Mam talent”, w którym nie zabrakło elementów integracyjnych, jak zresztą w całym spektaklu.

Wystąpiła „studentka” UTW Małgosia, mieszkanka Józefowa Ewelina, licealistka Natalia (obie znakomite wokalistki), oraz uczeń II klasy szkoły podstawowej Wiktor w roli Mateuszka w „M jak miłość”.

Wielką atrakcją przedstawienia były zastosowane efekty multimedialne  oraz strona techniczna , za którą profesjonalnie odpowiadał Daniel Kloch (MOK).

Uznanie i podziękowania należy złożyć Zofii Werner, która włożyła wiele pracy w przygotowanie widowiska (scenariusz, reżyseria, organizowanie prób, czuwanie nad przygotowaniem kostiumów) Barbarze Siemińskiej za choreografię i pracę z tancerkami, oraz wszystkim wykonawcom. Była to ciężka praca, ale było warto, gdyż spektakl odniósł wielki sukces.

Śmiało można powiedzieć, że nasza grupa teatralno-taneczna rozsławia UTW Józefów i miasto Józefów

Duży wybór zdjęć ze spektaklu zamieszczonych jest na stronie UM Józefów.

Link1:http://jozefow.pl/page/817,wydarzenia-w-miescie.html?id=220

Link2: http://www.jozefow.pl/page/817,wydarzenia-w-miescie.html?id=219