Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

W dniu 6 października  br. w Miejskim Domu Kultury  odbyła się inauguracja kolejnego  roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zgodnie z tradycją na rozpoczęcie nowego roku akademickiego studenci odśpiewali hymn „Gaudeamus igitur”.

W uroczystej inauguracji  udział wzięli  Pan  Marek Banaszek – Burmistrz Miasta Józefowa oraz Pan Mariusz Batorski – Przewodniczący Rady Miasta Józefowa, przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie naszego Miasta i około 200 studentów.

Pani Teresa Uzarska – Prezes UTW serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości i podkreśliła, że UTW pełni bardzo ważną rolę w żuciu nie tylko nas seniorów, ale również całej józefowskiej społeczności. Poprzez wykłady o bardzo zróżnicowanej tematyce, wszelkiego rodzaju aktywności, służy poprawie intelektu, sprawności fizycznej i ogólnego rozwoju w naszym okresie życia. Jest to także wspaniała forma spędzenia wolnego czasu. A zatem należy wykorzystać ten czas racjonalnie uczestnicząc jak najliczniej w proponowanych zajęciach.
Pani Prezes życzyła, aby przygotowany  bogaty program wykładów jak również innych interesujących spotkań, spełnił  oczekiwania wszystkich Studentów, przyniósł satysfakcję, radość   i stworzył sprzyjający klimat do nawiązywania nowych, wspaniałych przyjaźni.

Gościem specjalnym uroczystości był Pan Jacek Moskwa – wieloletni korespondent z  Rzymu i Watykanu, który wygłosił wykład „Watykan wczoraj i dziś”.